Magyar Opera

Újabb javítások (b3347)

Vége a Húsvétnak, és vele együtt a hosszú hétvégének is, ideje dolgozni. Az Operánál is ezt tették, ha szeretnéd tudni, mire jutottak, akkor próbáld ki a mai előzetest!

A változási közlemény nem túl hosszú, de az látszik, hogy a fókusz két hosszú ideje kísértő probléma javításán volt: az oldalak véget nem érően egyre csak töltődnek, illetve a gyorsítótár-kezelést is igyekeztek rendbe rakni. A jelek szerint még lesz vele dolguk, de azért haladnak.

Az előző összeállítás kellemetlen mellékhatásai voltak a fülbezáráskor tapasztalható összeomlások, elvileg ezek is megjavultak, de a fejlesztők várják a megnyugtató visszajelzéseiteket.

Ismert hibák:

  • frissítés után eltűnik a személyes sáv első eleme
  • esetleges fagyás a fülek bezárásakor
  • PPC stabilitás problémák (Mac)
  • görgetéskor esetleg levágott tetejű betűk (Mac)
  • betűproblémák (Unix)
  • nincs KDE integráció (Unix)
  • esetlegesen fekete legördülő menük KDE3 használatakor (Unix)
  • egyes parancssori opciók nem működnek (Unix)
  • gyorsbillentyű problémák (Unix)

Javítások, változások:

  • végtelen szinkronizációs ciklus javítva
  • fagyás a fülek bezárásakor egyedi keresőmező vagy nyitott Megjelenés... párbeszédablak esetén
  • javítás a DNS teszt miatti örökké tartó oldalbetöltődéshez
  • gyorsítótár problémák javítva
  • láthatatlan beépülőkkel kapcsolatos adatfolyam javítás
  • Carakan stabilitásnövelés
  • rajzolási problémák javítva részlegesen eltakart oldal esetén (Windows)
  • már látszik a szöveg a natív vezérlők esetén (Mac)
  • favikon javítás (Mac)
  • Cmd helyett Option használandó a nagyításhoz (mac)
  • nem lehetett visszaállítani a minimalizált alkalmazást (Mac)
  • frissítésnél lenüllázta a profilt (Mac)
  • fagyás Opera Standard témára váltáskor (Mac)

Figyelem! Az előzetes verziók még sok hibát tartalmazhatnak, ezeket nem ajánlott mindennapi használatra telepíteni. Az Opera legutolsó végleges verzióját az Opera oldaláról töltheted le.

Letöltés (Opera 10.52.3347):

PDF és Office fájlok megnyitása Operából célszoftver nélkül

Egy Opera fejlesztő, João Eiras, ismertebb nevén xEarth fejlesztett egy hasznos kis userJS-t, ami megoldja a problémát. Ez nem fogja kiváltani sem az MS Office-t, sem az Adobe Reader-t, viszont hasznos lehet, főleg hordozható Operákban, vagy akik csak beleolvasnának 1-1 manual-ba vagy szerződési feltételbe anélkül, hogy letöltenék és megnyitnák azt egy komplexebb célszoftverrel.

A működése egyszerű: Bármilyen olyan linkre kattintva, ami normál esetben feldobná a letöltési ablakot, a script használatával megnyit helyette egy MDI popupot, benne betöltve a dokumentumot egy a Google Viewer-hez hasonló, de annál nagyobb tudású és gyorsabb felületen.

Document Viewer letöltése

A Google Document Viewer változat pedig itt található.

Megjegyzés: Ha a max kapcsolat/kiszolgáló magas értékre (64+) van állítva, akkor időnként a végtelenségig tölti, de nem nyitja meg a dokumentumot.

Az én Operám - 19. (Fefy)

A Magyar Opera blog meghirdette cikksorozatát, amiben bárki megírhatja, hogy ő hogyan használja az Opera böngészőjét. Ehhez segítséget is talál a kiírásban. Az alábbi írás is ennek az akciónak az eredményeként született, ezúttal Fefy jóvoltából, akinek ezúton is szeretnénk megköszönni a munkáját!

Na elkezdeném az első „kis” beszámolómat. :)

A történet, ami alapján kapcsolatba kerültem az Opera böngészővel inkább nevezhető véletlennek, mint tudatos Operássá válásnak, ugyanis az eddigi egyetlen szakdolgozatomat szerettem volna tökéletesre(?) megcsinálni. A szakdogám témájából adódóan (portál készítése), amit 2007 októberében kezdtem el, muszáj volt jó pár böngészőt felraknom. A neten több böngésző statisztikát is néztem, hogy a legnépszerűbb (százalékosan mérhető) böngészőkben leteszteljem, hogy mit alkottam.

Mivel naponta többször is megnéztem a készülő portálomat, így kezdtem megismerni a böngészők főbb előnyeit/hátrányait, melyekből volt/van rengeteg. A hátrányok többek között a webes szabványok (leginkább a css és javascript hibák voltak feltűnőek) rosszul és/vagy nem támogatását említeném meg, mivel ezek okozták a legnagyobb fejtörést, lévén, hogy szerettem volna a lehető legszabványosabb oldalt elkészíteni.

Az előbbiek alapján 2 böngésző volt az, amit nagyon megszerettem. Az egyik az Apple által gyártott Safari, a másik pedig az Opera volt. Mivel vannak elveim, amikhez kötöm magamat, így a Safari megmaradt egyfajta „jó, de már csak azért se” böngészőnek. Kizárásos alapon tehát maradt az Opera az új kedvenc. Bevallom őszintén, hogy a szakdoga előtt csak az IE létezett számomra, mint böngésző. Igaz a Firefox-ot is ismertem, de ennek a felülete valahogy gyerekes hatást keltett bennem, valamint olyan Ubuntu-ra emlékeztető volt, amit meg megint csak nem szeretek „törzsgyökeres win-es múltam” miatt :), így az Opera előtt csak az IE jöhetett számításba.

Közben nagy nehezen végeztem a szakdolgozattal (legalábbis a gyakorlati részével, ami talán november vége lehetett…), így több időm maradt a számomra új, de már nem teljesen ismeretlen böngésző tanulmányozására. Rengeteg guglizás után egy csomó funkcióját „megismertem” az Operának. A sok dolog közül leginkább a kulcsszavas keresés fogott meg elsőre. Sokkal kényelmesebb volt a címsorba egy egyszerű „g” betűt beírni a google-ös kereséshez, mint először megnyitni a google.hu-t, majd a keresőjébe beírni azt, amit éppen kerestem. Arról nem is beszélve, hogy így egy oldal megnyitással kevesebb volt, ami eleve kétszeres böngészési sebességet jelent. Körülbelül 1 hónapnyi ismerkedés/tesztelés/funkciók utáni olvasgatás után egy véletlennek köszönhetően rájöttem, hogy van e-mail kliens is az Operában (éljen a korábbi felületes olvasás :D). Elsőre megörültem, hogy innentől kezdve Operából levelezhetek, és nem kell millió programot használnom a mindennapjaim során. Viszont most jön a dolog szépséghibája: az eddig megszokott MS Outlook után finoman fogalmazva is nulla volt számomra a beépített e-mail szolgáltatás (ez azóta sem változott sokat, habár amióta van egy csomó mail címem, azóta azért részben használom…). Ez leginkább a szolgáltatások hiánya miatt volt.

Az előbb említett kudarc(?), viszont eszembe juttatta azt, hogy nem lehet minden tökéletes, így ennyi hiba még belefér (na meg az Operát is emberek csinálják).

Na de a múltbéli nosztalgikus visszaemlékezések után jöjjenek az érdekesebb dolgok, amik már nem heti/havi bontással lesznek leírva, viszont cserében mellékelek pár képet is, ami talán jobb, mint a nyers szöveg…

Először is itt lenne egy kép, hogy jelenleg hogyan néz ki a böngészőm:

Mint az látható, a Z1-glass nevű skin-t használom, az alap gombokat szinte nem is piszkáltam, egyedül baloldalra került a panelkapcsoló, valamint a „Kezdősáv”-ot kapcsoltam be és erre raktam egy-két dolgot.

Tovább...
süti beállítások módosítása