Magyar Opera

Könyvjelzősáv a címsáv alatt

A következő írás elsősorban azoknak szól, akik nem rettennek vissza egy kis menu.ini és toolbar.ini buherálástól, annak érdekében, hogy céljukat véghezvigyék. De elég részletesen leírom, hogy bárki képes legyen megcsinálni.

A könyvjelzősáv helye elég általános probléma volt már korábban is azon felhasználók körében, akik valamilyen más böngészőről váltottak Operára. A fülsáv esetén a probléma könnyen orvosolható volt, azonban a Személyes sáv, mint az Opera egyetlen igazi könyvjelzősávja, már nehezebb, mivel a böngésző csak fent, lent, jobbra és balra elhelyezést támogat, az adott pozíciókon belüli pozícióját már nem határozhatjuk meg.

Az Operában a Személyes sáv kivételével minden eszköztár ugyanarra a "sajátgombos" elvre épül, ahol a középső klikk sem működik, így kiváltani sem lehet semmilyen más eszközárral.

Viszont a saját gombok sokrétűségének köszönhetően bármelyik eszköztárból csinálhatunk alternatívát. Továbbá a billentyűparancsok testreszabhatóságának köszönhetően bármelyik eszköztárat elrejthetjük/megjeleníthetjük akár egyetlen billentyű lenyomásával.

Első lépés:

Ctrl+F12->Haladó->Eszköztárak-nál létrehozunk 1-1 másolatot az Eszköztár-beállítás-ból és a Menübeállítás-ból is. Ha már van saját menünk, akkor használhatjuk azt is (ha a struktúráját nem ismerjük, akkor mindenképp készítsünk biztonsági másolatot belőle, nehogy egy félreütés miatt egy egész menüt kiürítsünk). Ha valaha egyetlen ikont is arrébb tettünk, vagy bekapcsoltuk az oldalsávot az Opera létrehozott egy standard_toolbar.ini nevű fájlt. Ezt módosítsuk, mivel ez tartalmazza az aktuális eszköztár beállításainkat. Biztonsági másolat szintén javasolt. A legjobb, ha mindkettőt átnevezzük az Operán belül és magát a fájlt is a profilunkban, hogy meg tudjuk különböztetni. Az Operán belül adhatunk bármilyen nevet neki, a profilban lévő fájl nevében viszont lehetőleg ne legyen ékezet.

Amint korábban írtam, bármelyik eszköztár kinevezhető könyvjelzősávnak, a továbbiakban a Nézet sávot mutatom meg, a példa alapján már egyik eszköztár módosítása sem okoz problémát.

Második lépés:

Navigáljunk el az Operás profilunkba. Ha nem tudjuk hol van opera:about a címsorba, majd ott lesz. Ebből nekünk az AppData-ban (XP-n Application Data) lévő profile\toolbar és profile\menu mappák érdekesek, amikben ha mindent jól csináltunk találunk egy standard_toolbar.ini és egy standard_menu.ini nevű fájlt. Ezeket nyitjuk majd meg Jegyzettömbbel vagy Wordpaddel.

Harmadik lépés:

Nyissuk meg a menu.ini fájlt, majd a
Opera Preferences version 2.1
; Do not edit this file while Opera is running
; This file is stored in UTF-8 encoding

[Version]
File Version=2

[Info]
Description=Opera Standard menu setup
Author=Opera Software ASA
Version=1
NAME=Ide a fájl nevét, amit az Operán belül látunk.
rész alá egy új sorral elválasztva hozzunk létre egy könyvjelzőszekciót két szögletes zárójel között. A név ne tartalmazzon ékezetet és különleges karaktert. Valamint olyan nevet se tartalmazzon, amit az alapértelmezett Operás standard_menu.ini már tartalmaz, bár ennek kicsi az esélye.

Példa:

[Sajat Linkek]
Item, "Google.com"=Go to page, "http://www.google.com",,,"Contact4"
Item, "Index"=Go to page, "http://index.hu""
Item, "Origo"=Go to page, "http://www.origo.hu""
Item, "Opera"=Go to page, "http://opera.com/""

[Sajat Linkek 2]
Item, "Google.com"=Go to page, "http://www.google.com""
Item, "Torrentz"=Go to page, "javascript:void(window.open('http://www.torrentz.com'));",,,"Contact7"

Amint látható az Item részt követi két idézőjel között az az oldal neve (ami szabadon választott), majd az egyenlőségjel után az Operás parancs, esetünkben a "Go to page", ismét két idézőjel között a kívánt weboldal címe, ami szintén szabadon módosítható (a http://-t ne hagyjuk le).

Tovább...

Odd & Even újra támad

Néhány hete jelent meg egy humoros sebességteszt, ahol laboratóriumi körülmények között tesztelik a böngésző sebességét, összevetve azt egy repülő sültkrumplival. A videó elég nagy nyilvánosságot kapott, mára már több, mint kétmillióan nézték meg, pedig azóta letesztelték a Chrome sebességét összehasonlítva a hang, -és a fénysebességgel is.

Odd és Even ezt nem hagyta szó nélkül és készítettek egy videót válaszul a Chrome-os sebességtesztre, amiben ők, - a hagyományokkal szakítva - két krumplival hasonlítják össze az Opera sebességét, laboratórium helyett ősi norvég körülmények között. A videó itt látható:

Designverseny szavazás!

Véget ért az első Opera designversenyünk nevezése, amit az ezredik blogbejegyzés alkalmából hirdettünk meg itt a blogon, és amelynek a fődíja egy Opera póló. Nagyon jó képek érkeztek, amelyeket használhattok háttérképnek vagy Gyorshívó háttérnek is: elég jobb gombbal kattintani Operában a teljes méretű képre, majd ott kiválaszthatod, hogy az operációs rendszer háttere vagy a Gyorshívó háttere legyen az adott kép.

Most már csak a szavazás van hátra, amelyet szeretnénk egy kicsit izgalmasabbá tenni, valamint rávenni benneteket, hogy minél többen szavazzatok.

A szavazás szabályai a következők:

  • két helyen lehet szavazni, itt a blogon és a Facebookon, egyszerű kommentben
  • egy személy mindkét helyen szavazhat egy-egy alkalommal
  • nem a képekre, hanem a képek készítőire kell szavazni
  • egyszerre egy, két vagy akár három személyre is szavazhatsz, fontossági sorrendben (az első legyen az, amelyik a legjobban tetszik)
  • szavazni jövő hét végéig, azaz június 6-ig lehet

Érdemes lesz szavazni is, mivel mindkét helyen a szavazás végén kisorsolunk a szavazók között egy-egy villogó Opera labdát!

Fenntartjuk még azt a jogot is, hogy a gyanús szavazatokat kizárjuk a versenyből. Ha ilyet láttok, jelezzétek nekünk és utánanézünk!

És akkor itt vannak a képek, amelyekre szavazni lehet:

Tovább...
süti beállítások módosítása