Az Opera elnök-vezérigazgatója, Jon von Tetzchner, a böngészők eloszlásával foglalkozó statisztikák megbízhatatlanságára hívta fel a figyelmet. Az eltérő technikák miatt a különböző böngészők a valóságtól eltérő arányban jelennek meg a statisztikákban. A Firefox hirtelen megemelkedett részesedése nem csak a rajongói tábor növekedésének tudható be: a böngésző ugyanis egy olyan Google alapú technológiát alkalmaz, mely a megnyitott oldalak első néhány hivatkozását előre letölti, így ha a felhasználó ténylegesen rákattint a hivatkozásra, azonnal megnyithatja a kívánt lapot. Ez a technika viszont oda vezet, hogy a webszerverek statisztikáiban a Firefox nagyon sokszor akkor is megjelenik, ha a felhasználó soha nem nézte meg az adott lapot.
Ezzel szemben az Opera részesedését többnyire alulmérik, több ok miatt is. Az Opera jóval fejlettebb gyorsítótárazást használ, mint a többi böngésző, így ritkábban kell a weboldalakat ténylegesen letöltenie, vagyis kevesebb forgalmat generál, és emiatt ritkábban jelenik meg a webszerverek statisztikáiban is. Másrészt az Opera alapértelmezésben az Internet Explorer egyik változataként azonosítja magát (a hibásan kódolt weblapok miatt), így ha a felhasználó nem állítja át kézzel az azonosítást, könnyen előfordulhat, az Opera valójában az Internet Explorer részesedését növeli, és egyáltalán nem jelenik meg a statisztikákban (a modern statisztikák ezt a típusú "rejtőzést" már könnyen kiszűrik).
Az Opera vezetője szerint 10-15 millió aktív felhasználójuk van, és a böngészőt havonta 2-3 millió netező tölti le. Az Opera a mobiltelefonok és kisképernyős készülékek piacán is igen elterjedt, itt a böngészőt több, mint 1 millió alkalommal töltötték már le, és a terjesztési licencek alapján még több millió készüléken alapértelmezett böngésző az Opera.
Az igazgató az Operában található reklámokról is beszélt: "Sokan nem szeretik a reklámainkat, ami szomorú, mivel nekünk nincs egy gazdag nagybácsink, mint a Mozilla Alapítványnak. Nekik nem kell törődniük a pénzzel, mivel támogatják őket. Minket semmilyen alapítvány nem támogat."
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: please click the next post 2018.06.15. 04:11:33
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Dzsini 2006.03.10. 12:46:19
Karbonade · http://magyaropera.blog.hu 2006.03.10. 12:46:49
Dzsini 2006.03.10. 12:47:19
Karbonade · http://magyaropera.blog.hu 2006.03.10. 12:47:54
Egyébként jöhetnek olyannal is, hogy akik fizettek, azoknak személyes support jár (most is egyébként), meg mondjuk ingyenes operamail account, stb.
Dzsini 2006.03.10. 12:48:24
operamail... fizetős szolgáltatás 25 mega tárhely (gmail lassan 2,5 gigánál tart, gmx/walla 1 giga, sgmail (hogy egy magyart is mondjak) 200 mega... és sorolhatnám, ezek ingyenesek pop3al és nagyrészt saját smtp szerverrel is)
és ezekkel reklámozzák: Address book - hehe :)
tud importálni... amelyik meg nem, ott a túloldal tud auto-forwardingot
Filtering - nagy dolog szintén
Label e-mails - oké :)
Send attachments of up to 2 MB. - 2 mega egy cseppet vicces mostanában
Anti-spam measures - még szép
szóval az operamail finoman szólva is halvány vacak...
nem látok olyan szolgáltatást náluk ami miatt - ha ingyenes lenne - bárki fizetne. persze, aki szereti támogatni az megteheti.
egy olyan megoldás lehetne hogy kiadnak egy "lite" változatot - csökkentett képességekkel és customize lehetőségekkel (mit lehetne kihagyni?), és egy "pro"-t, ami a jelenlegi "mindentmegbuherálok" változat. de onnantól hogy az egész beállítások egy .ini-ben vannak tárolva...
sajnos az opera fizetősen tartásával a 3-4-5ös verzió idején (amikor a necckép és az ie elkezdett uralkodni) nagyon csúnyán elakadt, és most már mikor csúnyán el vannak maradva nem lehet ebből a kátyúból kikeveredni hacsak nem akarják a userek nagy részét megsérteni... ők pedig a community-t elég fontosnak tartják.